Historia

Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” w Kutnie to stowarzyszenie, które rozpoczęło swoją działalność 3 grudnia 2010 roku. Dyscypliną, którą rozpowszechniamy jest popularne w Polsce „pływanie”. Jesteśmy pierwszym UKS-em pływackim w mieście Kutno, które swoje pierwsze kroki stawiało jeszcze na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. W 2012 roku swoja działalność przenieśliśmy również do powstającego wtedy Aquaparku Kutno. Obecnie treningi pływackie prowadzimy zarówno w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie jak i Aquaparku Kutno. 

Pierwsze lata funkcjonowania klubu skupiały się głównie wokół rozwoju i popularyzacji pływania oraz „wychowania przez sport” dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach klubowych.  Obecnie za priorytet stawiamy sobie przygotowanie zawodników do rywalizacji w zawodach sportowych i osiąganie przez nich jak najlepszych wyników. Klub posiada licencję Polskiego Związku Pływackiego, a także jest zarejestrowany w Łódzkim Okręgowym Związku Pływackim. 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć nauki i doskonalenia techniki pływania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapewniamy swoim członkom treningi na różnych poziomach: nauka pływania, doskonalenie techniki pływania, doskonalenie sportowej techniki pływania, szkolenie ukierunkowane i specjalne. Działalność szkoleniową i treningową prowadzi wykwalifikowana kadra trenerów i instruktorów pływania: Agnieszka Fuz, Izabella Fuz, Anna Szczepańska oraz Lipczyński Jakub. Wśród swoich wychowanków mamy wielu medalistów Mistrzostw Województwa oraz Zawodów Ogólnopolskich. 

Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” w Kutnie  to świetne miejsce by rozpocząć lub kontynuować przygodę z pływaniem. Trenujemy i wychowujemy młode pokolenia pływaków, stawiając na ich rozwój fizyczny i jak najlepsze przygotowanie psychiczne. 

UKS „Delfinek” to profesjonalne treningi pływackie, ale także spotkania,  imprezy, zawody klubowe, wyjazdy, obozy i integracja klubowa we wspaniałej atmosferze. 

Od kilku lat uczestniczymy w imprezach organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak takich jak: Otylia Swim Tour (warsztaty pływackie) czy Otylia Swim Cup (zawody pływackie). 

UKS „Delfinek” w Kutnie od wielu lat podejmuje działania z zakresu rozwoju i upowszechniania sportu oraz kultury fizycznej.  Na początku swojej działalności realizowaliśmy zadania publiczne mające na celu organizowanie zajęć mających na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży – naukę pływania. Obecnie klub realizuje przedsięwzięcie w zakresie rozwoju sportu, wspierane przez Urząd Miasta Kutno pt. Organizacja szkolenia i udział we współzawodnictwie sportowym w pływaniu.

Trenuj z najlepszymi a osiągniesz sukces